Download Template for Joomla Full premium theme.

Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Online bookmaker bet365

Revolúcia je nutná

Tom Nicholson pri svojom treťom vystúpení na proteste gorila citoval amerického štátnika Thomasa Jeffersona: „Keď sa nespravodlivosť stane zákonom, odpor sa stane povinnosťou.“ Dnes nie je celkom presne jasné, kto je reálnym autorom tohto výroku. Ale jeho obsah, akokoľvek starý, platí aj dnes. Môžeme pokojne povedať, že nespravodlivosť, korupcia a podvody sú bežný nástroj vládnutia v tejto republike.

A takisto môžeme pokojne povedať, že súčasní politici tento stav nechcú a nikdy nechceli zmeniť, pretože už by tak dávno urobili. Odpor sa takto stal jedinou alternatívou, pretože bez aktívneho postoja bežných občanov, ktorí vyjdú do ulíc a ktorí pôjdu voliť, sa u nás nikdy nič nezmení.

V tomto predvolebnom období sa najčastejšie hovorí o spise gorila ako o najzávažnejšej kauze, aká sa na Slovensku objavila. Ale ľudia nedajme sa oklamať, veď to, že drvivá väčšina politikov sú len predajné šľapky muselo byť každému jasné aj bez gorily! Ako je možné, že po všetkých tých tendroch, amnestiách, nástenkách a emisiách sme sa doteraz nepostavili na odpor? Veď títo ľudia, ktorí sedia na svojich teplých miestočkách, stláčajú gombíky a rozhodujú o peniazoch, ktoré im nepatria, nás okrádajú vyše dvadsať rokov! Nesmieme dovoliť, aby tu ostali aj naďalej, pretože to je tá najlepšia cesta do Grécka. Uvedomme si, čo môže za to, že je tento balkánsky národ na dne. Je to nezodpovedné správanie politikov, rozhadzovanie peňazí a korupcia. Aj Gréci musia mať svoje gorily, sasanky, chobotnice, prokurátorov, finančné skupiny, hoci ich my nepoznáme a ja nechcem, aby sa z nás stalo druhé Grécko.

Som rád, keď vidím, že Slovákom konečne prestalo byť jedno, čo sa s nami deje. Teším sa, že už nikto o nás nemôže povedať, že sme národ holubičí a že si nechávame srať na hlavu. Vyšli sme do ulíc a ukázali sme, že nesúhlasíme s touto gorilou politikou, že nechceme, aby sa ľudia, ktorých sme volili nechali nakladať do zadku bohatými podnikateľmi. Bojím sa však, že po chvíli táto eufória opadne a všetko sa vráti do starých koľají. Zase o nás budú rozhodovať tí istí ľudia, opäť sa vrátia časy pochybných tendrov a vyhýbavých odpovedí. Veď sám Fico priznal, že strana Smer je majster v populizme, a všetci vieme, akí sú to vynikajúci zametači pod koberec

Bojím sa, že za pár mesiacov, keď sa titulky v novinách budú venovať iným veciam, gorilu nahradia nové kauzy a na tú súčasnú sa zabudne.

Toto nesmieme dopustiť. Odpor je právo každého občana, demokracia nie je systém, kde volič pôjde k urnám raz za štyri roky a potom sa ho už politika netýka. Všetkých tých gorilích politikov treba denne kontrolovať a dať im okamžite najavo, ak sa nám niečo nepáči. Nemusíme však hneď vyrábať molotovove kokteily a začať vypaľovať obchody. Prvým nástrojom zmeny sú voľby.

Milý volič je len na tebe, ako sa desiateho marca rozhodneš. Či tu chceme mať známych, stabilných a osvedčených politikov s banánmi v rukách alebo nové tváre bez škandálov. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ má bezúhonných členov, ktorí sú odborníkmi vo svojej oblasti a majú reálny prínos pre slovenskú politiku. My nie sme pochybne financovaní ako 99% skorumpovaných podnikateľov ani nemáme barmanov na kandidátke ako Nora Monsterová. Nie sme ani žiadni odštiepenci iných primitívnych strán ako skrachovaná Anna Belousovová a naši členovia vedia, koľko stojí rožok v obchode.

Chápeme a považujeme za rozumné, ak sa ľudia pozerajú na nové strany s odstupom. Zároveň však chcem upozorniť, že my sa za nič neskrývame, sme financovaní len z peňazí našich členov a sympatizantov. Sme skupina ľudí bez pochybnej politickej minulosti, ktorí sa už nemohli pozerať na to ZOO v parlamente a chcú niečo zmeniť. Nesľubujeme dvojnásobné platy, ani trojmiestne sumy ako vianočné príspevky každý mesiac aj s venovaním. Naopak veríme, že skutočné bohatstvo štátu má základ v pracovitých rukách svojich občanov a preto sa náš program orientuje práve týmto smerom.

Chceme ísť proti politikom a obmedzovať im ich právomoci s vedomím, že tak konáme sami proti sebe, ak sa dostaneme do parlamentu. Potrebujeme zmenu ústavy, ktorej nedokonalosti teraz využíva prezident pri blokovaní vymenovania genrálneho prokurátora. Potrebujeme zmenu volebných pravidiel, ktoré nás nútia vyberať si menšie zlo a tlačia nás do voľby zdiskreditovaných strán a nie konkrétnych ľudí, ktorým dôverujeme . Chceme zmenu spôsobu prijímania zákonov tak, aby každý uvedomelý občan mohol participovať na vláde a spôsobe riadenia tohto štátu.

Chceme jednoducho revolúciu tohto prehnitého systému, aby sa náš systém vlády podobal viacej na ten švajčiarský. O dôležitých zákonoch sa tam vedú ľudové diskusie, nerozhodujú o nich len politici za zatvorenými dverami parlamentu. Schvaľovanie zákonov nie je možné bez účasti občana, ktorý má prostredníctvom referenda právo vyjadriť svoj súhlas alebo nesúhlas. Tieto referendá sa však budú riadiť inými pravidlami, ako sme na to boli zvyknutí doteraz. Nie je náhoda, že jediné platné referendum, ktoré sa doteraz konalo bolo o vstupe Slovenska do Európskej únie. Chceme zaviesť spravodlivejšie kvórum podpisov voličov potrebné na vypísanie referenda. Zariadime, aby boli občania o dôvodoch a obsahu referenda vždy riadne informovaní. Referendum bude platné pri akejkoľvek účasti voličov, neúčasť sa predsa nemôže chápať ako nesúhlas. Takto sa z občana stane ozajstný silný hráč na slovenskej politickej scéne. Je načase si uvedomiť, že politici nie sú privilegovaná skupina nadľudí, ktorí si po voľbách môžu robiť, čo sa im zachce.

Winston Churchill raz povedal, že demokracia je tá najhoršia forma vlády, okrem všetkých ostatných o ktoré sme sa doteraz pokúšali. My si myslíme, že vždy je možnosť zmeniť veci k lepšiemu.

Redakcia novín Právo A Spravodlivosť
Nitrianska 119
940 01 Nové Zámky
0911122441
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naše myšlienky

  • Vrátiť dôveru politike,
    politikom a spoločne
    s každým, kto prejaví
    záujem spolupodieľať sa
    na riadení veci verejných.
    Znížiť mieru nespravodlivosti,
    ktorú pociťujú jednotlivci.
    Zabezpečiť nasledujúcim
    generáciám perspektívu.

Niečo

Niečo