Download Template for Joomla Full premium theme.

Deutschland online bookmaker http://artbetting.de/bet365/ 100% Bonus.

Online bookmaker bet365

Nádej a silný hlas slovenských občanov

Znechutenie je silný pocit prameniaci z dlhodobej frustrácie. Tento pocit sa postupne prehlbuje, vyúsťuje do nepochopenia až neznášanlivosti a končí silným vzdorom a odporom. Rovnako sa emócia podobná znechuteniu a hnevu premietla do súčasného stavu spoločnosti. V skutočnosti sama spoločnosť a jej základné piliere, občania, boli veľmi dlhú dobu odolní voči vplyvom dvadsaťročného politického systému, ktorý sa pomaly, ale isto rúti do záhuby. Občania, ktorí cítili, že veci nie sú v poriadku, sedeli s hlavami dolu, mlčky trpiac neustále údery, ktoré od svojich verejných zástupcov dostávali.

Pre politikov zrejme nie je podstatné aké rany tým občanom Slovenska spôsobili. Azda vládni funkcionári doteraz pokladali slovenskú spoločnosť za slepú, alebo dokonca za hlúpu? Možno áno, pretože doteraz nerozmýšľali nad dôsledkami, ktoré prinesie ich správanie. Možno naozaj očakávali, že ľudia sa budú naďalej nečinne prizerať rozkrádaniu, tunelovaniu a neustále sa vynárajúcim kauzám alebo tým o ktorých sa len šepká alebo dokonca ani nevie. Možno verili, že ľudia sa nebudú zaujímať čo sa s ich peniazmi deje. Možno by sa aj nezaujímali, ak by mali slušný život, ak by nemuseli rátať každý cent a čakať na ďalšiu výplatu či dôchodok. Možno by slovenská spoločnosť naďalej mlčala, ak by vedela, že aj napriek všetkým chybám, ktoré sú ľudské, aj napriek nim majú možnosť nájsť si prácu, šetriť si na dôchodok a dostávať adekvátnu zdravotnú starostlivosť. Možno by sa občania tohto malého štátu naďalej prizerali tej skaze, pokiaľ by bolo na Slovensku spravodlivé a efektívne súdnictvo, vymožiteľnosť práva a štát, ktorý chráni a pomáha svojim občanom v podobe príslušníkov policajného zboru. Možno áno. Avšak všetky tieto veci doteraz na Slovensku absentovali a naďalej chýbajú, takže jeho občania už naďalej nemôžu sedieť a ani nesedeli so zalomenými rukami. Tak kde nevládne právo a nie je spravodlivosť nastáva rozklad spoločenských hodnôt a do popredia sa dostávajú egoistické záujmy jednotlivcov s poruchami osobnosti. Politici si asi naozaj mysleli, že ak budú vo svojom mocenskom nabaľovaní sa pokračovať, že si to nikto nevšimne. Ak by si spočítali všetky kauzy, už len tie medializované, ktoré sme tu za dvadsať rokov ich vládnutia mali, nestačili by na ne tony papiera. Ak by si sami spočítali všetky prehrešky, ktorých sa dopustili, tak tým z radov veriacich by nestačilo odmodliť sa bežný počet otčenášov. A ak by sa pozreli do svojho svedomia, tak by im na jeho umlčanie nestačila žiadna bezodná fľaša alkoholu. Vlastne ich svedomie už zrejme dávno nie je funkčné, inak by im nedovolilo robiť a hovoriť klamstvá a populistické reči. Pustilo by ich ďalej ako k rečiam na predvolebných bilboardoch, posunulo by slovenských politikov k ich realizácií. A stoplo by ich vtedy, ak by išli uzatvárať zmluvu na základe výberového konania uskutočneného pomocou nástenky či vtedy, ak by sa dohadovali v byte na prémiách pre tú ktorú stranu a na peniazoch na jej financovanie. Keďže spomínané svedomie už vtedy nemali, všetky tieto veci sa uskutočnili bez ujmy na ich zdraví.

Ujmu však utrpeli slovenskí občania. A to silnú, a takú, na ktorú sa nezabúda. Pri prvom prehrešku sa mnohí len ironicky zasmiali či pokrútili hlavami veriac, že sa už nebude opakovať. Veď ich obľúbený politik tvrdil, že on tam nebol a v skutočnosti sa to ani nestalo. Tak to asi tak bude aj napriek faktom, ktoré vyplávali na povrch. Pri ďalších prehreškoch už sa črtá vlna podozrenia i čiastočného pohoršenia. Zrejme na tom niečo bude, pomyslí si volič a začne byť ostražitý. Nasleduje hnev a strata dôvery a ideálov. Poslednou fázou je ignorácia a odcudzenie - strata akéhokoľvek záujmu o osobu spojenú s týmito nekalými činmi. Nakoniec sa v človeku, občanovi Slovenska a voličovi tento stav kopí, až príde spis SIS o spolupráci finančných skupín s vrcholovými predstaviteľmi súčasnej aj predchádzajúcej vlády. Vtedy sa tlakový hrniec - trpezlivosť voliča - dostáva do bodu varu a vyústi do absolútnej nenávisti a nespravodlivosti.

Črtá sa nová myšlienka, nový nápad a čiastočné riešenie. Čo s tým a ako to zmeniť? Keď sa frustrácia prejaví u mnohých občanov, nezostáva iné východisko ako protest, revolúcia, vzbura. História, a aj tá slovenská, prináša príklady, kedy boli snahy o zmenu zo strany občanov úspešné. Ich iniciatíva mala zmysel, pomohla a veci sa pohli smerom k lepšiemu. Ľudia sa spojili a jedným spoločným masovým hlasom vyjadrovali nesúhlas a chuť a vôľu po zmenách. Sklonené hlavy sa môžu zdvihnúť, môžu ukázať že veci verejné už im nie sú ľahostajné. Nájdu sa ľudia ktorí radšej umrú vzpriamene ako majú žiť na kolenách. Môžu prejaviť svoje myšlienky a pripomenúť svoje potreby, ktoré sa stali pre ich zástupcov vo vláde a parlamente už dávno nepodstatné. A tak sa aj stalo. Silná frustrácia dospela do štádia, kedy občania považujú za dôležité s ňou konečne niečo spraviť. Len čerešničkou na torte bol spis Slovenskej informačnej služby Gorila, ktorý prinášal holú a jasnú pravdu, ktorú sa politici tak dlho snažili ututlávať a skrývať. Teraz už to bolo čierne na bielom, nebolo kam ujsť či zvaliť vinu populisticky na predchádzajúcu vládu. V spise boli všetci a takmer všetci vinní. A to bol podnet pre aktívnych občanov, aby sa prejavili. Dôkaz, že korupcia existuje, že je reálna a že sa prevádzkuje v obrovských rozmeroch. Môžeme ďakovať tým, ktorí spis uverejnili. A môžeme ďakovať tým, ktorí protesty začali organizovať. Pretože oni priniesli nádej, ktorá chýbala slovenským občanom už dvadsať rokov. Preto pokračujme, protestuje a postavme sa všetci čestní občania na odpor takýmto mocipánom a zabezpečme si lepšiu budúcnosť. Pridajú sa viacerí raz to musí prísť. Aj preto sme oslovili organizátorov protestov: http://www.facebook.com/bielarevolucia

http://www.pravoaspravodlivost.sk

http://www.facebook.com/STRANAPRAVOASPRAVODLIVOST

 • Napísal: Super User
 • Prečítané: 2076x

Čistý štit

Čistý štít strany PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ

V médiách, ale i medzi ľuďmi, sa čoraz viac diskutuje o nových politických stranách a ich význame v politickom spektre. Politológovia tvrdia, že malé a novovzniknuté strany môžu poriadne zamiešať karty volebných výsledkov, zabehnuté strany sa zasa obávajú konkurencie. Dôležitým faktom zostáva, že nové strany, akou je PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ, majú záujem a snahu niečo zmeniť. S rovnakým cieľom sme vznikli aj my a veríme, že náš volebný program osloví voliča natoľko, aby sa odbremenil od zaužívaných strán a začal vnímať výhody, ktoré so sebou naša strana prináša.

Najväčšou devízou novovzniknutých strán je ich čistá politická minulosť. V praxi to znamená, že za sebou nemajú žiadne kauzy, korupciu, kupovanie poslancov či sporné tendre. Rovnako to je aj so stranou PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ. S pôsobenia doterajších politických hnutí sme sa poučili – už nechceme politickú kultúru, akú nám dnes oni dávajú. Rovnako, ako vám, občanom, sa nám totiž správanie, činy a zastupovanie našich záujmov politikmi, akých tu máme dnes, nepáči. Prečo by sme sa mali naďalej pozerať, ako míňajú a ľahko vážne narábajú s našimi peniazmi bez nášho súhlasu? Nie sme skupinka vyvolencov, nie sme jedineční, netvrdíme, že jediní vieme ako na to. Vieme len, že chceme robiť veci inak, chceme ich robiť korektne, bez káuz a tak, aby nad nami vždy stálo právo. Právo, ktoré musí byť vymožiteľné a ktorého vymožiteľnosť presadíme. Nech už pôjde o ľudí, alebo o nás, politikov, právo nad nami musí stáť, pretože sme si všetci rovní.

Prečo je v týchto voľbách dôležité rozhodnúť sa inak? Myslíme si, že mnoho ľudí je nespokojných, Dokazujú to aj aktuálne protesty, dokazuje to neprajná hospodárska situácia v štáte. Stará politická garnitúra už zrejme neprinesie nič nové, má zabehnuté chodníčky a cestičky, ktorými pôjde. Kontakty a sľúbené záväzky sa už len tak nemôžu zahodiť bokom. Politickí funkcionári tvrdia, že nové strany nemajú skúsenosti s vedením štátu. No aké skúsenosti majú oni? S rozkrádaním, tunelovaním a diskutabilným privatizovaním? So zadlžovaním, zvyšovaním deficitu a znižovaním životnej úrovne? Áno.

Preto vám ponúkame alternatívu s čistím štítom, ktorá má riešenie. Riešenie v podobe efektívne fungujúceho politického programu, ktorého model úspešne funguje aj v iných vyspelých krajinách. Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ si zakladá na svojich členoch, politicky čistých ľuďoch. Sme strana ktorá zjednotila rozumné ciele, ale najmä rozumných ľudí. Sme za to, aby sa v politickom živote presadzoval stranícky princíp. Znamená navrátiť dôveru politike a samotným politikom spoločne s každým, kto prejaví záujem spolupodieľať sa na riadení vecí verejných. Ktokoľvek z občanov môže s nami riešiť problémy spoločnosti. A to je princíp kontroly, ktorý by sme chceli dať do rúk vám, občanom. Držte nad nami kontrolnú ruku tým, že sa na riadení štátu budete podieľať aj vy!

Čo navrhujeme? Strana PRÁVO A SPRAVODLIVOSŤ usiluje o otvorenú spravodlivú spoločnosť bez ohľadu na príslušnosť k národnosti, vierovyznaniu, rasového alebo etnického pôvodu, rodinného alebo sociálneho stavu, pohlavia a sexuálnej orientácie, veku, zdravotného stavu. Chceme presadzovať solidaritu v prípadoch, kde je potrebná a odstrániť zneužívanie solidárneho systému pomocí a výhod v prípadoch kde je solidarita zneužívaná. V oblasti ekonomiky plánujeme presadzovať efektívne a konkrétne opatrenia na odvrátenie štátneho bankrotu Slovenskej republiky a vyviesť Slovenskú republiku z hospodárskej, právnej, politickej a morálnej krízy. Ako? Cestou sebestačnosti Slovenska. Navrhujeme zabezpečovať energetickú a potravinovú sebestačnosť krajiny cez podporu poľnohospodárom. Cieľom je presadzovať ekonomickú a politickú suverenitu a tradičné morálne hodnoty, jazykovú a kultúrnu identitu Slovenska ako otvorenej občianskej spoločnosti. Budeme sa vytrvalo snažiť o zabezpečenie podmienok pre trvalo udržateľný ekonomický rozvoj, rast ekonomiky na základe trhových mechanizmov a odstraňovaní kontraproduktívnych bariér v slobodnom podnikaní. V takýchto podmienkach vidíme jedinú trvalú cestu k zvyšovaniu životnej úrovne občanov Slovenska. Strana Právo a spravodlivosť bude presadzovať reálny prístup k naliehavým sociálnym otázkam spoločnosti. Usilujeme o ich riešenie a spájame ho s rozvojom ekonomiky. Pre zlepšenie a zvýšenie životnej úrovne sa chceme taktiež zameriavať na podporu rozvoja znalostnej ekonomiky, rozvoj regiónov, podnecovanie inovatívnosti, rozvoj vedy a techniky v záujme vylepšovania podnikateľského prostredia garantujúceho zvyšovanie zamestnanosti a napĺňanie fondov zdravotného a sociálneho poistenia. V neposlednom rade bude našou prioritou výrazné zníženie všetkých daní, poplatkov, odvodov, výrazná podpora investičným stimulom, zvyšovanie dopravnej obslužnosti štátu a budovanie protipovodňových stavieb a opatrení proti klimatickým zmenám. Na našej internetovej stránke vedieme anketu akú daň z pridanej hodnoty chcete vy, občania, na potraviny. Vyjadrite sa v nej aj vy a pomôžte nám naplniť hodnoty a ciele, ktoré sú našimi prioritami. Našou prioritou je spokojnosť občanov a vyrovnaná spoločnosť, nie naše osobné záujmy a potreby. A preto máme a vždy budeme mať čistý štít, ktorý sa odplatí podporiť!

 • Napísal: Super User
 • Prečítané: 10582x

Redakcia novín Právo A Spravodlivosť
Nitrianska 119
940 01 Nové Zámky
0911122441
Táto e-mailová adresa je chránená pred spamovacími robotmi. Na jej zobrazenie potrebuješ mať nainštalovaný JavaScript.

Naše myšlienky

 • Vrátiť dôveru politike,
  politikom a spoločne
  s každým, kto prejaví
  záujem spolupodieľať sa
  na riadení veci verejných.
  Znížiť mieru nespravodlivosti,
  ktorú pociťujú jednotlivci.
  Zabezpečiť nasledujúcim
  generáciám perspektívu.

Niečo

Niečo